U ovom članku saznajte kako se rešiti mitisera na licu i nosu prirodnim putem.
Miteseri na nosu
-
Miteseri mogu da se pojave na nosu usled bakterija.
-
To su zapušene pore i, tehnički gledano, vrsta akni.
-
Eksfolijacijom mogu da se uklone.
Miteseri su mali čvorići koji nastaju kada se pore zapuše mašću i mrtvim ćelijama kože. Oni su blag oblik akni i najčešće se pojavljuju na licu, najčešće tamo gde su najuočljiviji, na primer, na i oko nosa, mada mogu da se formiraju i na leđima, grudima, vratu, rukama i ramenima, a najčešće kod tinejdžera i žena u periodu pred menstruaciju.
Šta su zapravo mitiseri ?
Mitiseri su zapušene pore ili folikuli dlaka u kojima se nakupljaju sebum (loj, odnosno prirodna masnoća koju luče lojne žlezde kože lica), nečistoća, mrtve ćelije kože i bakterije. Kada je nečistoća u porama izložena vazduhu, ona oksidira i njena površina postaje crna – što za posledicu ima mitesere. Ali zbog čega se oni skoro uvek pojavljuju na nosu? Razlog tome je masnoća. Miteseri se češće formiraju na nosu, jer nos ima mnogo žlezda. Ima ih više nego ostali delovi lica, koje i tako ima više lojnih žlezda nego drugi delovi tela.Dakle najlakše ćete se rešiti mitisera ako redovno uklanjate višak masnoće sa lica i nosa.
Saznajte više⇒ Najbolji načini za uklanjanje mitisera (parenje lica, jabukovo sirće, limunov sok…)
Pre nego što saznate kako se rešiti mitisera, prvo bi trebalo da budete sigurni da li su te crne tačkice stvarno mitiseri.
Nije svaka crna tačka na vašem licu miteser. Neke od njih mogu da budu lojni filamenti (male naslage loja i mrtvih ćelija kože oko folikula dlake), koji liče na mitesere. Lojni filamenti se nalaze u zaštitnoj barijeri pora i olakšavaju loju da iscuri iz pore i podmaže kožu. Lojni filamenti postaju vidljivi kada se napune masnoćom i lojem i dobiju tamnu boju. Oni se mnogo lakše cede od mitesera, jer su bliži površini kože.
S druge strane, miteseri se teško cede, jer se nalaze ispod površine kože nosa. Pošto su miteseri teški i zarobljeni unutar pora, oni ne mogu da se skinu pilingom ili da se isperu. U većini slučajeva moraju da se iscede.
Ali čak i nakon ceđenja oni mogu ponovo da se jave, jer će vaš nos – zbog svih tih lojnih žlezda – nastaviti da luči loj.
Ukoliko imate prave mitesere, pazite da vaše pore ne budu zapušene, pa ćete sprečiti njihovu pojavu. Najjednostavniji način za to je se obavezno umivate jednom dnevno, posebno ako ste znojavi.
Eksfolijacija može da pomogne da se rešite masnoće i naslaga, kao i da očisti zapušene pore. Upotreba hemijskih ili fizičkih eksfolijanata (rukavica za umivanje, pa čak i smeđi šećer) može uspešno da reši vaš problem.
Kako se najbrže rešiti mitisera
Dobre vesti da se u poređenju sa drugim tipovima akni, možete lakše osloboditi mitisera i poboljšati izgled kože odgovarajućom negom. Primenom odgovarajućih sredstava možete se prirodnim putem i bez medicinske intervencije rešiti mitisera.
Pošto mitiseri ne izrokuju bol i/ili druge tegobe, nije ih neophodno ukloniti. Međutim oni utiču na naš fizički izgled i stoga većina ljudi želi da ih se oslobodi. Postoji nekoliko lekova protiv akni, koji deluju i protiv mitisera, koji sadrže retinoide, salicilnu kiselinu i eksfolijante. Osim upotrebe hemijskih sredstava, mitisera možete ukloniti i prirodnim sredstvima. U produžetku je spisak efikasnih trikova pomoću kojih se možete rešiti mitisera kod kuće:
Ako ste se pitali kako protiv mitisera nastavku teksta ćete pronaći brojne maske za prirodno čišćenje lica od mitisera.
Maska za uklanjanje mitisera od nekuvanog mleka i meda
Uz pomoć meda i mleka se možete veoma lako rešiti mitisera.
Sastojci:
- 1 kašika meda
- 1 kašika nekuvanog mleka
Priprema:
- U činiji pomešajte med i mleko.
- Zagrejte u mikrotalasnoj pećnici oko 10 sekundi.
- Mešavina mora da bude gusta i lepljiva.
- Ostavite mešavinu da se ohladi.
Primena:
Četkicom nanesite mešavinu na nos. Ostavite da deluje oko 30 minuta, a potom oljuštite masku. Lice isperite vodom.
Maska protiv mitisera od belanca i limunovog soka
Evo kako se rešiti mitisera pomoću sastojaka koji su lako dostupni i jeftini.
Sastojci:
- 1 belance
- 1 kašičica limunovog soka
Priprema:
- Ulupajte belance i limunov sok da se sastojci dobro prožmu.
Primena:
I ova maska protiv mitisera se nanesi pomoću četkice. Preko sloja maske stavite papirnu maramicu. Sada nanesite još jedan sloj mešavine preko papirne maramice. Ostavite sve da se osuši i za uklanjanje mitisera oljuštite masku. Isperite lice vodom.
Rešite se mitisera pomoću maske od želatina
Maska protiv mitisea od želatina je veoma popularna.Pomoću nje se možete rešiti mitisera vrlo brzo, bezbedno i bez iritacije kože.
Za masku od želatina će vam trebati želatin i mleko (do 2% masnoće). Izmešajte ih u odnosu 1:1. Za nos i podbradak sasvim je dovoljno pola kašičice,Sjedinite ih postepeno, masa ne sme da bude tečna. Zatim izvaljajte grudvice i stavite ih u mikrotalasnu na 10-15 sekundi. Dok se smesa formira, lice očistite losionom koji sadrži alkohol, a ruke dobro operite sapunom. Izvadite smesu iz mikrotalasne i pomoću četkice nanesite na problematične delove kože. Najbolje je da to bude u nekoliko slojeva, kako bi bila deblja.
Sačekajte 10-15 minuta dok se ne osuši i tek posle i tek posle toga možete da svučete taj film (dok držite masku budite potpuno mirni). Kad se potpuno stvrdne potkačite i vucite duž lica. Ukoliko ste sve uradili pravilno, onda ćete nakon procedure sve svoje mitisere videti na njoj. Prizor nije baš prijatan, ali još je gore da tako nešto nosite na licu. Žene sa tankom i osteljivom kožom ne bi trebalo da prave prviše gustu smesu i nanose mnogo slojeva, dok one čija je koža gruba pred proceduru treba da je napare vrućim, mokrim peškirom kako bi se pore otvorile. Najbolje je da posle tretmana lice natapkate tonikom i nanesete blagu kremu.
Želatinska maska za zatezanje lica
Masku od želatina možete staviti na celo lice. U tom slučaju treba da napravite tečniju smesu.Najvažnije pravilo tokom pripreme maske od želatina jeste da ne dodajete ništa dok se želatin ne rastvori u vodi. Odnos želatina i tečnosti je 1:5-8 ( na kašičicu želatina ide pet do osam kašičica hladne vode ili mleka).
Jednostavna maska protiv mitisera. Želatin potopite u mleko. Posle pola sata otopite na vodenoj pari i ostavite da se ohladi tako da se maska može nanesti na kožu. Za nanošenje koristite četkicu. Zaobiđite oblast kapaka i usana. Masku skinite nakon 20 minuta i nanesite kremu. Ova maska će dobro suziti pore osvežiti kožu, zategnuti je i podmladiti.
Maska za sve tipove kože. Priprema na vodenoj pari ista je kao i za prethodnu masku. Međutim, na kašičicu želatina treba dodati kašiku kiselog mleka i kašičicu brašna. Mora da s dobije gusta masa. Masku nanesite dok je topla, ali pre toga očistite kožu i nanesite hidratantnu kremu, pa tek onda masku u jednom sloju. Držite je na lice dok se u potpunosti ne osuši. I ne pravite nikakve mimičke pokrete.
Posle maske na licu neko vreme držite komadiće krastavca ili ga istrljajte parčetom lubenice, komadićem grožđa ili jabuke. nakon 10-15 minuta lice ponovo isperite vodom i blago nahranite kremom, posebno ukoliko je koža sklona zatezanju i suvoći.
Piling maska od kurkume, nane i želatina
Još jedna masaka za mitisere sa želatinom koji je jeftin i možete ga kupiti u svakoj prodavnici
Sastojci:
- 2 kašike čaja od nane
- Pola kašičice kurkume
- 1 kašika želatina
Priprema:
- Prokuvajte listove nane u vodi i procedite.
- U vrući rastvor dodajte kurkumu u prahu i želatin, tako da se dobro sjedine.
- Ohladite mešavinu tako da bude dovoljno topla.
Primena:
Četkicom nanesite mešavinu na nos. Ostavite da deluje 15 minuta i oljuštite masku da biste uklonili mitesere. Isperite lice vodom.
Ove jednostavne piling maske se lako prave i veoma su delotvorne za uklanjanje mitesera, a nemaju nikakvo štetno dejstvo na kožu.
Kako miteseri mogu da izazovu osećaj da vam je nasred lica meta, nužno je da ih se što pre rešite. U ovom članku ćemo vam predložiti prirodne maske uz pomoć kojih se možete rešiti mitisera.Iskustva su pokazala da su najbrže i najdelotvornije za uklanjanje mitesera.
Soda bikarbona za mitisere
Možete se rešiti mitisera i pomoću obične sode bikarbone.Soda bikarbona ne služi samo za pripremu peciva ili održavanje svežeg mirisa u frižideru. Njeno antiseptičko svojstvo čini je čudesnim sredstvom za kožu. Ona ne samo da deluje kao eksfolijant kojim možete da skinete sloj mrtvih ćelija kože i učinite kožu mekom i glatkom, već je i neverovatno delotvorna za uklanjanje mitesera sa lica.Čišćenje mitisera sodom bikarbonom je veoma uspešno, kako soda bikarbona neutralizuje pH kože, ona pomaže koži da proizvodi manje loja, što znači da nakon redovne upotrebe možete da kažete miteserima zbogom za sva vremena.
Čišćenje mitisera sodom bikarbonom
Maska od sode bikarbone protiv mitisera se priprema veoma jednostavno, treba vam samo malo sode i voda.
- U čaši ili keramičkoj činiji pomešajte približno 1 kašiku sode bikarbone sa malom količinom vode, kako biste dobili pastu.
- Nanesite pastu na mitesere i ostavite da se suši oko 10 minuta.
- Isperite mlakom vodom.
- Tretman ponavljajte jednom ili dva puta nedeljno da biste uklonili komadiće mrtve kože iz pora jer oni izazivaju zapušavanje usled čega nastaju miteseri.
Kako ukloniti mitisere uz pomoć cimeta
Maska za lice od cimeta i meda je još jedno dobro rešenje.Cimet je antibakterijski začin koji može da se koristi za pravljenje aromatične maske za lice koja je višestruko korisna za kožu, uključujući i uklanjanje mitesera. On pomaže i da se uklone isperutana koža i akne, a može da se koristi i kao piling za telo, za glatku kožu i blistavi ten.
Kako se koristi:
- Pomešajte 1 deo organskog cimeta sa 2 dela meda da biste dobili pastu.
- Nanesite tanak sloj na mitesere.
- Ostavite pastu da deluje oko 15 minuta.
- Operite lice prirodnim sredstvom za umivanje, a potom nanesite ovlaživač.
- Da biste postigli najbolje rezultate, ovaj tretman praktikujte svakodnevno.
Kako se rešiti mitisera uz pomoć ovsene kaše ?
Ovsena kaša nije samo omiljeni topli doručak od žitarica. Ova žitarica bogata hranljivim materijama je bezbedna i delotvorna za lečenje brojnih kožnih oboljenja, uključujući osetljivu, iritiranu kožu ali pomoću nje se možete rešiti mitisera na nosu i licu. Deluje ka blago prirodno sredstvo za čišćenje i eksfolijaciju kože i širi zapušene pore koje su uzrok mitesera. Sadrži i moćne antioksidante i neka antiinflamatorna jedinjenja. Ublažava iritaciju, uklanja mrtve ćelije kože i upija višak masnoće čime popravlja ten.
Kako se koristi ova maska protiv mitisera:
- Skuvajte onoliko ovsene kaše koliko vam je potrebno da pokrijete sve mitesere, sledeći uputstvo na pakovanju.
- Ostavite ovsenu kašu da se ohladi do sobne temperature pre nego što je nanesete na zahvaćene površine kože.
- Nanesite kašu na mitesere i ostavite da deluje 10 – 20 minuta, a potom isperite mlakom vodom.
- Da biste postigli najbolje rezultate, ovaj tretman praktikujte bar jednom dnevno.
Sok od limuna protiv mitisera
Sok limuna sadrži alfa hidroksilnu kiselinu, limunsku kiselinu koja deluje kao prirodni adstrigent koji uklanja mrtve ćelije kože i otpušava zapušene pore. Sok limuna je bogat i vitaminom C, antioksidantom koji stimuliše proizvodnju kolagena, poboljšava zdravlje kože i smanjuje ožiljke od akni.
Kako se koristi:
- Najpre operite lice nekim blagim, prirodnim sredstvom za čišćenje.
- Iscedite oko 1 kašičice soka organskog limuna u čašu ili keramičku činiju.
- Potopite komadić vate u limunov sok i utapkajte u mitesere.
- Ostavite da se osuši bar 10 minuta, a potom isperite hladnom vodom – ili ostavite da deluje preko noći pa lice isperite ujutru.
- Ovaj tretman sa sokom limuna bi trebalo da koristite jednom dnevno.
Zeleni čaj
Vitamini i minerali u zelenom čaju razlažu višak masti i ublažavaju upalu kože sklone aknama, a ujedno štite i od budućih oštećenja.Nije prvi izbor za nekog ko se želi rešiti mitisera ali za njihovu prevenciju je idealna.
Kako se koristi:
- Prokuvajte 1 šolju vode i sklonite sa vatre.
- Potopite dve kesice čaja ili u filter jaje stavite oko 2 kašičice organskog zelenog čaja i ostavite da se natapa 1 sat.
- Uspite tečnost u čašu ili keramičku činiju i sačekajte da se ohladi tako da bude mlaka.
- Utapkajte tečnost u površine sa miteserima i ostavite da se suši bar 10 minuta.
- Isperite hladnom vodom, osušite tapkanjem i nanesite prirodni ovlaživač.
- Ovaj tretman se koristi jednom dnevno.
Med kao lek za mitisere
Med je i antibakterijsko i antiseptičko sredstvo, dakle, ima jedinjenja koja pomažu pri uklanjanju mitesera tako što uništavaju mikrobe ili nečistoću koja zapušava pore, što ga čini sjajnim za osobe koje imaju mitesere povezane sa aknama. Med deluje i kao prirodni antibiotik, izvlači nečistoću iz pora kože i uklanja mitesere, a isto tako i sužava i hidrira pore, što je dobro za čist ten.
Ako ste alergični ili osetljivi na med, odgovaraće vam neka druga maska za mitisere jer i topična primena može da izazove reakciju kod nekih osoba.
Kako se koristi:
- Zagrejte oko 1 kašike sirovog meda u maloj tegli dok ne bude topao na dodir (teglu sa medom stavite u posudu sa vrelom vodom).
- Utrljajte malo toplog meda u mitesere i ostavite da deluje oko 10 minuta.
- Očistite tkaninom potopljenom u toplu vodu.
- Ovaj tretman možete i ostaviti da deluje preko noći, a lice isperite ujutru.
- Ponavljajte svakodnevno.
Kurkuma
Kurkuma je jedan od najboljih lekovitih začina jer ima snažna antiupalna i antioksidantna svojstva. Ovaj popularni začin ostavlja fleke na koži kada se koristi za uklanjanje mitesera, međutim, kasturi kurkuma (nejestiva vrsta) ne ostavlja tragove boje.Maska za mitisere sa kurkumom se kombinuje sa kokosovim uljem.
Kako se priprema i koristi ova maska za mitisere ?
- Pomešajte malu količinu kurkume sa vodom ili kokosovim uljem da biste dobili pastu.
- Utrljajte pastu na površine sa miteserima i ostavite da deluje oko 10 – 15 minuta.
- Isperite mlakom vodom.
- Tretman praktikujte svakodnevno da biste se rešili postojećih i sprečili pojavu novih mitesera.
Epsom soli
Epsom soli nisu dobre samo za opuštanje bolnih mišića, već mogu ukloniti mitesere. I dok skoro svaka maska za mitisere (koje smo naveli) deluje tako što rastvara mrtve slojeve kože i masti, mešavina sa Epsom solju izvlači čep iz svake zapušene pore pa se oni samo isperu.
Kako se koristi epsom so za mitisere:
- Počnite tako što ćete uraditi piling svih površina koje se nalaze oko mitesera jer ćete tako ukloniti sloj mrtve kože koji može da ometa proces čišćenja.
- Pomešajte 1 kašičicu Epsom soli i pola šolje vruće vode i dodajte 4 kapi joda.
- Mešajte dok se so potpuno ne rastvori, a onda ostavite mešavinu da se ohladi tako da bude mlaka.
- Utrljajte rastvor u zahvaćene površine kože i ostavite da se potpuno osuši.
- Isperite lice toplom vodom i osušite tapkanjem čistim peškirom.
- Ovaj tretman možete da koristite onoliko često koliko želite.
Bentonit glina
Bentonite je vrsta apsorbenta i moćna lekovita glina koja otkrivena krajem 19. veka u blizini Red Roka, u Vajomingu kod Fort Bentona, otuda i ime. Poznato je da sadrži preko 60 prirodnih minerala u tragovima, kao što su kalcijum, gvožđe, magnezijum, kalijum i silicijum, što je čini naročito bogatom supstancom koja se vekovima koristi za lečenje brojnih oboljenja, uglavnom kožnih.
Bentonit je posebno delotvoran za izvlačenje masnoća i drugih nečistoća koje zapušavaju pore. Nanošenjem ove maske protiv mitisera, dolazi do toga da koža upija minerale, a glina istovremeno čisti mitesere.
Kako se koristi ova maska za mitisere ?
- Pomešajte1 kašiku gline sa dovoljno vode ili jabukovog sirćeta da dobijete gustu pastu – mora da bude gusta ali ne toliko da ne može da se razmaže po koži.
- Operite ruke.
- Čistim vrhovima prstiju nanesite tanak sloj paste na lice i ostavite da deluje 10 – 25 minuta ili dok se potpuno ne osuši.
- Isperite mlakom vodom i nanesite ovlaživač kao i obično, po mogućnosti neki prirodan.
- Ovaj tretman primenjujte 2 ili 3 puta nedeljno da biste dobili najbolji rezultat.
Belance
Belance ima brojna korisna svojstva za kožu. Bogato je proteinima i albuminom koji toniraju kožu i sprečavaju pojavu bora. Zbog sposobnosti da zateže kožu i sužava pore, belance je naročito dobro za masnu kožu i smanjenje šanse za pojavu novih mitesera, a sa njim se možete rešiti i postojećih. Ovim metodom se uklanja sebum i izvlače čepovi koji su zadrli duboko u pore.
Kako se koristi:
Maska za mitisere od belanaca je takođe veoma jednostavna, treba vam samo jedno jaje.
- Pripremite 1 jaje, papirne maramice ili toalet papir, malu činiju i čist peškir.
- Odvojte belance i žumance.
- Umijte se i osušite lice tapkanjem.
- Nanesite tanak sloj belanceta preko čitavog lica i potom ga prekrijte papirnom maramicom ili toalet papirom, nežno pritiskajući. Ostavite da se osuši.
- Preko papirne maramice nanesite drugi sloj belanca. Možete da umočite prste u belance pa onda da pređete preko papirne maramice (tako je lakše). Ostavite i taj sloj da se osuši.
- Kada je maska suva, oljuštite papirnu maramicu i isperite lice da biste uklinili ostatke.
- Osušite lice tapkanjem i nanesite omiljeni ovlaživač.
Šećerni piling protiv mitisera
Svako će imati korist od smanjenja unosa šećera, međutim, možemo da ga iskoristimo za piling protiv mitisera umesto da njime zasladimo kafu. Šećer je odličan eksfolijant, a kada se doda u noseće ulje posebno je delotvoran za čišćenje zapušenih pora koje izazivaju nezgodne mitesere. Najbolje noseće ulje je jojobino ulje jer je najsličnije kožnom loju, mada su dobre zamene i ulja od maslina, slatkog badema i semena grožđa.
Kako se koristi:
- 1 šolja belog ili smeđeg šećera
- 4 kašike ulja jojobe (masline, slatkog badema ili semena grožđa).
- Aromatično eterično ulje zbog mirisa, po želji.
- Izmešajte ulje i šećer dok se potpuno ne sjedine. Dodajte eterično ulje zbog mirisa, ako želite.
- Pokvasite lice i vrhovima prstiju, kružnim pokretima, utrljajte malo mešavine u kožu.
- Isperite hladnom vodom i nanesite ovlaživač.
- Ova maska može da se koristi najviše 3 puta nedeljno, nikako više od toga. Prečesta upotreba može da iritira kožu.
Jabukovo sirće
I na kraju još jedan predlog za svakog ko se želi rešiti mitisera.
Jabukovo sirće sadrži sirćetnu kiselinu za koju se zna da razlaže guste naslage na koži i uravnotežuje pH organizma, čime se sprečavaju budući problemi sa aknama i miteserima. Jabukovo sirće u malim količinama možete da koristite svakodnevno, prema sopstvenom nahođenju, kao tonik za lice. Možete da dodate 3 kašike izmrvljenih listova nane u tri kašike jabukovog sirćeta i tako napravite tonik koji hladi, a istovremeno zateže kožu i ublažava upalu.
Vodite računa o ishrani
Pored odgovarajuće nege kože i higijene, trajno ćete se rešiti mitisera ako povedete računa o ishraniNeke namirnice, naročito one koje sadrže rafinisane šećere i masti, uzrokuju povećano lučenje sebuma zbog čega se stvaraju mitiseri. Kako bi vam koža bila doboljno hidrirana, treba da pijete dosta vode i konzumirate dosta voća i povrća kako biste u organizam uneli sve vitamine i minerale koji su vam potrebni.
Kao što vidite, uklanjanje mitisera prirodnim sredstvima i nije tako komplikovano. Umesto da se oslanjate na hemikalije, isprobajte ove korisne savete i rešite ih se na prirodan način. Videćete, ubrzo ćete videti rezultate i doći do čiste kože. Samo imajte na umu da svako sredstvo protiv mitisera najbolje deluje u kombinaciji sa zdravom ishranom i pravilnom negom kože.
Kako se rešiti mitesera pomoću paste za zube
Neki od sastojaka paste za zube, koji čiste zube i usta od bakterija, mogu da očiste i višak masnoće zarobljene u porama. Ali kao i svaki proizvod koji se koristi za nešto čemu nije namenjen, pasta za zube možda neće biti u tolikoj meri delotvorna kao neki preparat posebno formulisani za borbu protiv mitesera.
Kako se koristi pasta za zube za isušivanje mitesera i bubuljica
Prekomerno isušivanje kože može da dovede do druge vrste problema, međutim, najpre isprobajte pastu za zube da biste bili sigurni da nećete dobiti neželjenu reakciju i da se vaša koža neće previše isušiti. Za početak, pastu za zube nanesite na malu površinu kože, ostavite da deluje 15 minuta, pa je uklonite. Ako je koža crvena i nadražena, možda je bolje da probate neki komercijalni preparat posebno formulisan za uklanjanje mitesera. Ako na vašoj koži nema neželjenih reakcija, pastu za zube možete da nanesete i na druga mesta i ostavite da deluje preko noći. Kada uklanjate pastu za zube sa kože, najpre se ispljuskajte hladnom vodom ili pređite kockom leda preko površine, jer ćete tako zatvoriti pore. Nakon toga nanesite neki ovlaživač koji će poništiti efekat isušivanja usled upotrebe paste za zube.
Pastu za zube nanosite na lice direktno iz tube ili je pomešajte sa solju ili vodonik peroksidom (hidrogenom) da biste pobudili aktivne sastojke. Koristite isključivo potpuno belu pastu za zube, a nikako gel koji može da sadrži različite sastojke nedovoljno delotvorne za ovu namenu. Ako imate reakciju zbog paste za zube na koži, onda je možda bolje da koristite onu koja ne sadrži fluor, jer se on povezuje sa kožnim osipima. Izbegavajte paste za zube koje sadrže agense za izbeljivanje zuba, kao što je izbeljivač od koga možete da dobijete opekotine na koži.
Zbog toga što su miteseri nalik malim cistama, oni mogu da se iscede. Najbezbedniji je da to uradi vaš dermatolog, u ordinaciji koja je čista, i koji će to uraditi na način da imate manje upala nego kada ih sami cedite. Kada god imate dosta upala, imate i veće šanse da će se miteseri, akne ili ožiljci ponovo pojaviti.
Videli ste kako se možete rešiti mitisera ako znate još neku metodu ili imate iskustva sa uklanjanjem mitisera podelite je sa ostalim čitaocima putem forme za komentare ispod članka.